جمعه ٢٨ مرداد ١٤٠١
منو اصلی
آخرین اخبار
فرماندار بیله سوار
میزان کمک به شهرداری‌ و دهیاری‌های بیله‌سوار مغان ۵۹ درصد افزایش یافت
فرماندار بیله‌سوار مغان گفت: در سال گذشته ۵۸ میلیارد ریال به شهرداری و دهیاری‌های این شهرستان کمک شد که ۵۹ درصد نسبت به سال ماقبل آن افزایش داشت.
 ١٥:٥١ - شنبه ٨ مرداد ١٤٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
خط دوم کمربندی شهرستان بیله‌سوار به بهره‌برداری رسید
خط دوم کمربندی شهرستان بیله‌سوار با اعتباری بالغ بر ۳۱۰ میلیارد ریال با حضور استاندار اردبیل به بهره‌برداری رسید.
 ١٨:١٧ - شنبه ٢٥ تير ١٤٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
دعوت فرماندار بیله سوار از مردم جهت شرکت در راهپیمایی روز قدس
پیام تبریک فرماندار شهرستان بیله سوار به مناسبت فرارسیدن سال نو
پیام تبریک نیمه شعبان ولادت حضرت مهدی (عج) و هفته سربازان گمنام امام زمان (عج)
سال 1401 « سال تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین »
آشنایی با دفتر امور بانوان

 

معرفی اموربانوان فرمانداری بیله سوار

امام خمينی :

قرآن کريم انسان ساز است و زنان نيز انسان ساز . وظيقه زنان انسان سازی است . اگرزنان انسان ساز از ملتها گرفته شوند ملتها به شکست وانحطاط مبدل خواهندشد . زنها هستند که ملتها راتقويت می کنند شجاع می کنند .

مقدمه  :

دردنيای امروز که بزرگترين سرمايه هرکشوری رانيروی انسانی ان تشکيل می دهد دولتمردان وسياستگذاران به اين امر پی برده اند که زنان به عنوان نيمی از پيکره جامعه انسانی نقش به سزايی را در رشد و تعالی هر ملتی ايفا می کنند واين واقعيت منجر به آن شد که از سال 1975 کنفرانسهای جهانی جهت بررسی مسائل زنان با حضور مقامهای بلند پايه کشورها ، سازمان بين المللی يونيسف ، يونسکو و....شکل بگيرد .

جمهوری اسلامی ایران براساس نگرش ارزشی وتوجه خاص به جایگاه ویژه زنان درنظام مقدس اسلامی وطبق اصل 21 قانون اساسی وپیرو مصوبات ،خودرا متعهد می داند تمامی زمینه های مورد نیاز راجهت پویایی زنان مهیا سازد.

آيت الله خامنه ای :

برای رسيدن زن به کمال وجودی تلاش کنيم تااستعدادهای اوشکوفا شود ورشد حقيقی وانسانی کند ودرنهايت به تکامل انسانی نائل آيد .

کمیسیون امور بانوان متشکل از مشاور فرماندار و نمایندگان ادارات شهرستان که به منظور تقویت فعالیتهای بانوان شناسایی مشکلات بانوان در زمینه های مختلف و تلاش و پیگیری حل مشکلات ، مشاوره و راهنمایی در حیطه های مختلف ایجاد شده است.

 

 

تاريخچه

در سال 1369 وزارت كشور با تبعيت از فرامين امام خميني (ره) كه معتقد بودند در رژيم طاغوت به زنان و مردان ظلم شده، لكن زنان مورد ستم و ظلم بيشتري قرار گرفته اند و مي بايست نظام جمهوري اسلامي تلاش مضاعفي را براي احقاق حقوق زنان داشته باشند.

ازاين رو دفاتر اموربانوان استانداريهاي سراسر کشور ابتدا با عنوان  " دبيرخانه رسيدگي به امور بانوان" در دفتر امور اجتماعي و سپس بعداز سازماندهي اداري زنان به نام کميسيون هاي اموربانوان دراستانداريها تشکيل وبراساس دستورالعمل اجرايي مشخص شروع به فعاليت نمودند. درشهرستانها نيز دفاتري به نام کميسيون اموربانوان شهرستان تشکيل و زير نظر فرمانداران فعاليت خودرا شروع کردند.

وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اوقات شرعی