شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٥
وب سایت های مفید

نظرسنجی
نظر شما در مورد وب سایت جدید فرمانداری چیست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعيف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 724880
 بازدید امروز : 831
 کل بازدید : 1939346
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
 زمان بازدید : 0/7500


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم کلنگ زنی شروع عملیات اجرایی ناحیه سوم پروژه آبیاری اراضی پایاب سد خداآفرین در بخش جعفرآباد شهرستان بیله سوار برگزار شد

اقبال عباسی در مراسم کلنگ زنی ناحیه سوم عمرانی پایاب سدخداآفرین گفت: پروژه پایاب سد خداآفرین یکی از سرنوشت سازترین پروژه های سطح ملی و منطقه ای کشور است که با اختصاص 1میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی در راستای مهار آبهای مرزی در شهرستانهای شمالی استان اردبیل افتتاح می شود.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل با اشاره به اینکه دولت اقدامات مطلوبی در راستای سیاستهای راهبردی  اقتصاد مقاومتی در استان انجام داده است افزود:پروژه پایاب سدخدآفرین هر 5 سیاست راهبردی مقام معظم رهبری در راستای  اقتصاد مقاومتی را دارد.

عباسی  با اشاره به اینکه صدام به نیابت از ابر قدرت های جهان حمله به ایران را آغاز کرد گفت: یکی از دلایل تحمیل جنگ  به ایران ماهیت استکبار ستیزی و استقلال طلبی انقلاب اسلامی و مردم بود. و ابرقدرتها نمی خواستند که انقلاب اسلامی  که برخواسته از بطن مردم بود پابرجا باشد.

وی با تاکید بر اینکه استکبار جهانی بیشتر به دنبال ذلت ایران اسلامی است افزود: استکبارجهانی می داند با ملتی ذلت ناپذیر روبه رو است به همین دلیل با توطئه های مختلف درصدد ضربه زدن به انقلاب است.

عباسی با اشاره به کشت محصولات با ارزش افزوده بالا و صادرات آن گفت: شهرستانهای مرزی استان با توجه به پتانسیل های ویژه آب و خاک، در بخش صادرات محصولات کشاورزی باید به سمتی حرکت کند که به ارزش افزوده بیشتری دست یابد.

عباسی عنوان کرد: روزانه حدود 30میلیارد ریال دراراضی پایاب سدخداآفرین استان جهت تجهیز و تکمیل این مجموعه هزینه می شود و قطعا آیندگان در طول تاریخ دشت مغان به تکمیل وراه اندازی این پروژه افتخار خواهند کرد

وی افزود:کلنگ اجرای شبکه آبیاری قطره ای 4هزار هکتار از زمینهای دیم بخش جعفرآباد شهرستان بیله سوار  با اعتبار 149میلیارد ریال انجام می شود وتا پایان سال 96تکمیل و به بهره برداری می رسد.

حلیم فرماندار بیله سوارنیز در مراسم کلنگ زنی ناحیه سوم عمرانی پایاب سدخداآفرین افزود:بیشترین اراضی پایاب سد خداآفرین در حوزه شهرستان بیله سوار بیله سوار و بخش جعفرآباد است که حدود 42هزار هکتار از اراضی شهرستان بیله سوار را به سیستم های نوین آبیاری مجهز خواهد کرد.

وی عنوان کرد:با تکمیل این طرحها در منطقه ،کشت و صنعت های کوچک و بزرگ در شهرستان فعال خواهد بود و در کنار گمرک و پایانه مرزی و کشت محصولات صادرات محور و ترانزیت آن به کشورهای آسیای میانه و روسیه نقش شهرستان بیله سوار در حوزه کشاورزی و صادرات پر بار خواهد بود.

حلیم افزود: حدود 30هزار میلیارد ریال برای تکمیل پروژه پایاب سد خداآفرین هزینه خواهد شد که برای هرهکتار بیش از 600میلیون ریال اختصاص می یابد و نزدیک به 30هزار فرصت شغلی را در منطقه و شهرستان بیله سوار فراهم خواهد کرد.

وی یکی از زیرساختهای مهم اراضی پایاب سد خداآفرین را راههای منتهی به این اراضی عنوان کرد و افزود:باید اهتمام جدی جهت تسریع جاد های منتهی به این اراضی صورت گیرد و در نبود جاده های مناسب دسترسی، قطعا سرمایه گذاری و حمل و نقل و بهره برداری مشکل و با کاستی هایی همراه خواهد بود.

حلیم در ادامه با اشاره به اینکه نیروهای فعال کارگری و خدماتی در حوزه اراضی پایاب سد خداآفرین شهرستان بیله سوار باید از نیروهای بومی خود آن شهرستان باشد وخدمات بیمه تامین اجتماعی این نیروها در ادارات بیله سوار ثبت شود افزود:بکارگیری نیروهای فعال در اراضی پایاب سد خداآفرین حوزه بیله سوار باید با  اولویت نیروهای شهرستان باید مد نظر مدیران ناظر بر اجرای پروژه باشد .

وی عنوان کرد:قطعا اگر کارگران و نیروهای فعال در این طرح ، از طریق تامین اجتماعی بیله سوار اقدام به قرارداد نمایند باعث خواهد شد جمعیت 53%درصدی تحت پوشش تامین اجتماعی افزایش یابد و شهرستان بیله سوار اولویت احداث درمانگاه تامین اجتماعی را خواهد داشت.

فرماندار بیله سوار خاطر نشان کرد :ناحیه سوم عمرانی پایاب سد خداآفرین 21هزارو 500هکتار از اراضی شهرستان بیله سوار را تحت پوشش قرار می دهد و تمامی اراضی این ناحیه در حوزه شهرستان بیله سوار قرار دارد.

سروی رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز با اشاره به اینکه خاک دشت مغان قدمت سه میلیون ساله دارد افزود:خاک دشت مغان بخصوص منطقه شهرستان بیله سوار یکی از برترین خاکهای جهان است که تا عمق 12متری خاصیت کشاورزی دارد  و محصولات کشاورزی متنوع در این مناطق کشت می شود.

وی افزود: برای 11 استان مرزی کشور مبلغ 8میلیارد دلار با عنایات مقام معظم رهبری جهت مهار آبهای مرزی از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است که 380هزار هکتار از اراضی کشور را شامل می شود  که 20% اراضی با مساحت 83هزار هکتار در حوزه استان اردبیل  و بخصوص شهرستانهای مرزی بیله سوار و پارس آباد قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه 42هزار هکتار از اراضی پایاب سدخداآفرین در حوزه شهرستان بیله سوار است افزود:ناحیه دوم اراضی پایاب سدخدآفرین در حال تکمیل است و سه درصد بیشتر از برنامه کاری زمانبندی شده در حال اجراء است.

سروی به اهم اقدامات در ناحیه سوم عمرانی اشاره کرد و افزود: احداث شبکه فرعی آبیاری قطره ای شامل ۱۵۵مزرعه به وسعت ۳۹۴۵هکتار می باشد. که با مبلغ ۱۴۹ میلیارد ریال در مدت ۱۵ ماه به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت:برای تکمیل ناحیه سوم عمرانی پایاب سد خداآفرین 15هزارکیلومتر لوله گذاری می شود و 388حوضچه بتنی و 134 دستگاه فیلتراسیون و همچنین 126کیلومتر جاده احداث خواهد شد که در طول تاریخ دشت مغان بی سابقه بوده است .

او افزود: تغییر روش های آبیاری سنتی به مدرن و گسترش شیوه های آبیاری قطره ای و بارانی در زمین های زیر کشت شهرستان آغازی برای سرمایه گذاری و اشتغال در شهرستانهای بیله سوار و پارس آباد خواهد بود که با تکمیل این پروژه 1میلیون و 400تن محصولات کشاورزی استان اردبیل افزایش خواهد یافت.

وی گفت: توسعه سیستم آبیاری نوین و مدیریت آب ، افزایش محصولات کشاورزی در منطقه با محوریت صادراتی به کشورهای اروپایی و همچنین توسعه محصولات کشاورزی با استفاده از تکنولوژی دانش بنیان ، ایجاد اشتغال در منطقه و همچنین توسعه صنایع تبدیلی در کنار این پروژه ها تنها گوشه ای از مزایای این پروژه در منطقه است.

وی با اشاره به اینکه تاریخ دشت مغان شاهد سه تحول بزرگ عمرانی در منطقه بوده است عنوان کرد:احداث اولین کانال در منطقه اسلام آباد در سال 1328،احداث پایاب مغان و عملیات اجرای شبکه مغان در سال 1348 و از همه آنها مهمتر  پروژه پایاب سدخدآفرین در سال 95 است که تحولی مهم و ماندگار در استان اردبیل به رقم خواهد زد.


٢٠:٢٢ - يکشنبه ٢١ آذر ١٣٩٥    /    شماره : ٢٢٠٧٧    /    تعداد نمایش : ١٩٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مهم
برنامه آبروی کوچه ها و افتخار محله ها با محوریت شهیدان شجاعی در شهرستان بیله سوار برگزار شد
برنامه آبروی کوچه ها و افتخار محله ها با محوریت برادران شهیدان نبی و امید علی شجاعی و پاسدار متوفی مرحوم مرتضی شجاعی در روستای زرگر بخش مرکزی شهرستان بیله سوار با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در منزل این شهیدان برگزار شد
 ١٩:٥٦ - پنج شنبه ٣٠ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
فرماندار بیله سوار مغان
با تکمیل نیروگاه حرارتی chp علاوه بر رفع مشکلات نوسانات برق مناطق بیله سوار، می‌توان از حرارت تولیدی این نیروگاه برای کشت‌های گلخانه‌ای نیز استفاده کرد
حلیم فرماندار بیله سوار در این دیدار با اشاره به اینکه این نیروگاه با سرمایه گذاری 100میلیارد ریالی بخش خصوصی برای تولید برق 5.4 مگاواتی احداث می شود افزود: امسال کلنگ احداث این پروژه در روستای زرگر بخش مرکزی به زمین زده شد و طی توافق صورت گرفته ظرف مدت 10ماه این نیروگاه تکمیل و آماده استفاده قرار می گیرد.
 ٠٠:٤١ - پنج شنبه ٣٠ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
فرماندار بیله سوار مغان
کانون پرورش فکری ظرفیتی دارد که در ایمن سازی بنیان خانواده و پیشگیری از آسیب های اجتماعی بسیار موثر است.
در این دیدار فرماندار با اشاره به خلاقیت پروری فعالیت های کانون پرورش فکری کودک و نوجوان گفت: ایجاد خلاقیت در کودکان و نوجوانان بسیار مهم و ضروری است. در اموزش و پرورش تمرکز بر روی کتاب های درسی و امتحانات است اما یکی از جاهایی که در خلاق سازی کودکان بسیار موثر است کانون است. کودکانی که کانونی بزرگ می شوند در آینده زندگی موفقی خواهند داشت
 ٠١:٢٠ - سه شنبه ٢٨ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
فرماندار بیله سوار مغان
در سال جاری 10میلیاردو 170میلیون ریال تسهیلات برای طرحهای خوداشتغالی کشاورزی و دامداری، صنایع کوچک، ساماندهی ناوگان حمل و نقل به 52طرح اشتغال زایی بصورت مستقیم پرداخت شده است.
فرماندار بیله سوار در مراسم افتتاح کارگاه نبات و آبنبات پزی در شهر بیله سوار گفت:این کارگاه با آورده 150میلیون ریال و ارائه تسهیلات 300میلیونی از طریق صندوق کارآفرینی امید بیله سوار مورد حمایت قرار گرفته است و برای 3نفر در این کارگاه بصورت مستقیم اشتغال زایی صورت می گیرد.
 ٠٠:٤١ - يکشنبه ٢٦ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل
صادرات محصولات از گمرک بیله سوار 68 درصد افزایش داشته است،امسال 639هزارو 307 نفر از پایانه مرزی بیله سوار تردد کرده اند
نصیری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل به همراه حلیم فرماندار بیله سوار،شهبازی مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری اردبیل،طاهری فرمانده مرزبانی استان اردبیل،صفریان مدیرکل گمرکات استان اردبیل و رحمتی رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از گمرک و پایانه مرزی بیله سوار بازدید کردند.
 ٢٣:٣٢ - شنبه ٢٥ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
اوقات شرعی
تمامی حقوق متعلق به این سایت برای استانداری اردبیل محفوظ می باشد.
Copyright © 2010 Ostandari Ardebil. All rights reserved